Çanakkale Şehitleri ve Aşık Veysel Anıldı

 In Basından, Yazılı Basın

Türküler, Çanakkale Şehitleri ve Aşık Veysel İçin Söylendi

Türk Tarihi’nin en şanlı destanlarına sahne olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl dönümü Beykoz’da atalarımızın kahramanlıkları ve halk ozanı Aşık Veysel’in anıldığı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıl dönümünde kahraman şehitlerimiz ve vefat yıl dönümü aynı tarihlere denk gelen Aşık Veysel Şatıroğlu için anma programı düzenledi.

Çanakkale Zaferi’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve Anadolu’daki ozanlık geleneğinin en büyük temsilcisi Aşık Veysel’i hatırlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte seslendirilen duygu dolu kahramanlık türküleri yüreklere dokundu.

Türk Halk Müziği sanatçısı Recep Ergül’ün sunuculuğunu yaptığı ve türküler seslendirdiği programın ilk bölümünde, Aşık Veysel’in yaşam öyküsü ve kültürümüze katkıları aktarıldı.

TRT sanatçıları ise en güzel Aşık Veysel türkülerini seslendirildi.

Çanakkale şehitlerinin anıldığı programın ikinci bölümünde Beykoz Yıldırım Beyazıt Cami İmam Hatibi Muhammed Polat Kuran-Kerim okurken İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş da meal-i şerifini okudu.

Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği Bestekârı Amir Ateş, Çanakkale Kara ve Deniz Savaşları’nda şehit olan atalarımız için ettiği duanın ardından ilahi ve kasideler seslendirdi.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Recep Ergül de en güzel kahramanlık türkülerini seslendirdi.

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliği Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve ilçe sakinleri beğeniyle izledi.

Recent Posts
İletişim

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search